Coworking - co, gdzie, jak?

Spis treści

Jeśli chcecie pracować zdalnie, ale sąsiedzi nie przestają dawać o sobie znać lub dzieci nie dają Ci spokoju przez co praca w domu staje się niemożliwa, odpowiedzią na Wasze potrzeby może być coworking.

Pomimo iż coworking staje się coraz popularniejszy to wciąż wiele osób go nie zna. Coworking jest to przede wszystkim przestrzeń do pracy do wynajęcia, w podobnym stylu jak wynajmowanie biur przez większe firmy z tą różnicą, że z usług biur coworkingowych korzystają głównie małe firmy, którym nie opłaca się wynajmować całego biura np. osoby pracujące zdalnie.

Biuro coworkingowe rozlicza nas za faktycznie przepracowany czas bądź w zależności od wybranej przez nas konkretnej oferty biura. W ten sposób wiemy już trochę więcej o coworkingu, możemy więc przyjrzeć się jego zaletom a jest ich wiele:

1. Optymalizacja wydatków jest jedną z większych zalet biur coworkingowych oznaczającą zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej poprzez oferty obejmujące rzeczy takie jak miejsce do pracy, opłaty za media, wszelkie potrzebne urządzenia biurowe, darmowa kawa oraz wiele innych usług o których można dowiedzieć się więcej u konkretnego biura coworkingowego.

2. Praca z domu z pewnością jest ciekawym rozwiązaniem, jednak niewątpliwą wadą tego rodzaju pracy jest zatracenie tak zwanego work-life balance - czyli krótko mówiąc równowagą pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Tutaj, gdy nie chcemy pracować z biura naszej firmy, bądź po prostu takowego biura nie ma, dobrym rozwiązaniem jest właśnie biuro coworkingowe.

3. W pracy bardzo ważnym elementem dnia jest przerwa w trakcie której możemy się zregenerować i rozluźnić zarówno fizycznie jak i psychicznie. Bardzo pomocnym elementem w tym przypadku będą strefy relaksu często wyposażone w przeróżne gadżety takie jak hamaki, materace czy chociażby dowolny dostęp do w pełni wyposażonej kuchni.

4. Biura coworkingowe, bardzo często poza samym miejscem do pracy oferują również dodatkowe usługi takie jak sale szkoleniowe, wirtualną księgowość czy chociażby ofertę wirtualnego biura o której pisaliśmy więcej w ostatnim artykule. Wirtualne biuro - o co chodzi?

5. Często wydaje nam się, że dobrym sposobem na pracę jest pójście do kawiarni - coraz większe możliwości pracy zdalnej pozwalają na samodzielny wybór miejsca swojej pracy. Z początku może się to wydawać dobrym rozwiązaniem jednak w takich lokalach klienci często się zmieniają, głośno rozmawiają lub śmieją się, powodując ciągły harmider, nie pozwalając przy tym skupić się na ważnych zadaniach i swojej pracy.


Podsumowanie

Wynajem stanowiska w coworku to nie tylko suche biurko do siedzenia. Wraz z nim i zaletami, który wypisaliśmy powyżej otrzymujecie najważniejsze - kontakt z innymi ludźmi, którzy chętnie wymienią się doświadczeniami lub pomogą rozwiązać nietypowy problem :) kontakt ze środowiskiem biznesowym jest głównym akceleratorem Waszego biznesu. Właśnie to pozwala was zmotywować do pracy, zwiększając waszą wydajność, poszerzając wasze kontakty biznesowe a w pewnych momentach po prostu pozwala się rozluźnić i pośmiać z innymi :)  

© Copyright 2019 Katodesk - All Rights Reserved