Kto powinien zastanowić się nad wirtualnym biurem?


Jeżeli nie wiesz na czym polega usługa Wirtualnego Biura zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu

Spis treści

Podmioty, które rejestrują działalność w domu.

    Wiele osób zakładające działalności gospodarcze rejestrują ją w domu. Niestety od jakiegoś czasu nie jest to takie proste. Rejestracja działalności w domu wiążę się z wydzieleniem części mieszkania na cele działalności gospodarczej i bardzo często ze zmianą sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego na biurowy. W przypadku, gdy w waszej okolicy nie ma planu zagospodarowania przestrzennego musicie uzyskać warunki zabudowy w Urzędzie Miasta - czas oczekiwania do 2 miesięcy + koszt uzyskania odpowiednich map w wydziale geodezji. Jak już macie warunki zabudowy wystarczy złożyć zgłoszenie o zmianie użytkowania lokalu - Urząd ma 30 dni na odrzucenie zgłoszenia. W przypadku, gdy nie dostaniecie sprzeciwu to macie tzw. “milczącą zgodę”. W najgorszym przypadku musicie odwlec rejestrację firmy o 90 dni. Dodatkowo należy pamiętać, że część mieszkania wydzielonego na cele biurowe ma większą stawkę podatku!

 Aby tego uniknąć możecie skorzystać z usługi Wirtualnego Biura i zarejestrować działalność w tym samym dniu.

Podmioty, które nie chcą, aby ich adres działalności był widoczny w CEIDG (Centralnej Ewidencji Informacyjna o Działalności Gospodarczej).

    Informację w w/w bazie danych są dostępne dla każdego. Większość ludzi spotkała się z różnymi nieprzyjemnościami podczas prowadzenia firmy, dlatego ukrycie swojego prywatnego adresu oszczędza wielu nieprzyjemności.

Osoby, które nie pracują w miejscu rejestracji firmy

    Jeżeli nie pracujesz w miejscu, gdzie zarejestrowałeś działalność to na pewno nie lubisz, jak wracasz na miejsce i okazuję się, że listonosz zostawił awiza. Zamiast załatwić coś ważnego musicie udać się na pocztę i tracić czas w kolejkach. My odbieramy korespondencję za was i w pakiecie “Office” otrzymacie jej skan na maila, a oryginały możecie odebrać w wolnej chwili.

Potrzebujesz adresu w centrum miasta.

    Większość zapytań w wyszukiwarce google jest filtrowana na podstawie lokalizacji. Jeżeli wpiszesz w google [księgowość katowice] to pierwsze wyniki na mapie google pojawią się właśnie w centrum. Jeżeli mieszkasz na obrzeżach, lub w sąsiadującym mieście naszej konurbacji to rejestrując firmę w jej stolicy masz większą szansę na zdobycie nowego klienta.

 Drugą zaletą adresu w centrum miasta jest prestiż Twojej firmy. Jeżeli Twoje usługi mogą być prowadzone na cały kraj, lub Europe to Twoja firma na pewno zostanie lepiej odebrana przez przyszłych klientów, jeżeli jedna z Twoich placówek jest w centrum dużego miasta.

 A co z ekspansją, powiększeniem swojej firmy? Korzystając z wirtualnych biur możesz łatwo i szybko zarejestrować swoje biura w innych miastach. Pokaż klientom, że działasz na większą skalę i zyskaj ich zaufanie.

Starasz się o dofinansowanie w innym mieście.

    Każdy rejon prowadzi różne programy dofinansować. Bardzo często nasi klienci z innych miast rejestrują działalności w naszym biurze po to, aby móc skorzystać z programu, który podchodzi pod ich zakres działalności.


Podsumowanie:

    Wirtualne biuro ułatwia życie naszym klientom. Za niewielką kwotę można wiele zyskać i przede wszystkim mniej stracić. Ogranicz koszty związane z prowadzeniem biura i zaoszczędź czas, który możesz przeznaczyć na coś znacznie bardziej produktywnego.


© Copyright 2019 Katodesk - All Rights Reserved